Szkolenie rozpoczynamy od ustawienia przestrzeni roboczej i optymalnej konfiguracji programu umożliwiającej najszybsze i zarazem najwygodniejsze wykonywanie projektów. Następnie, poznają Państwo metody szybkiego projektowania korzystając z ustawień rysunkowych. Kolejnym etapem jest gruntowna wiedza dotycząca wprowadzania przy użyciu współrzędnych kartezjańskich i biegunowych. Mając te umiejętności poznajemy przybory do rysowania i zmiany projektu ze szczególnym uwzględnieniem obiektów opisowych. W końcu poznajemy przybory do zmiany projektu. Kiedy Państwa technika pozwala na swobodne poruszanie się w programie poznajemy elementy wpływające na spójność przyszłych projektów poprzez projektowanie nowych i modyfikowanie istniejących stylów. Wykorzystując te elementy tworzymy szablon projektu a na jego podstawie kompletny projekt wraz z wydrukiem. Poznane umiejętności oraz przygotowane szablony pozwolą Państwu na samodzielne, bardzo szybkie i profesjonalne wykonywanie projektów. W szkoleniu uwzględniamy obowiązujące normy.
Bloki i atrybuty, bloki dynamiczne - uczą się Państwo tworzenia bloków oraz wykorzystywania ich w innych projektach. Tworzenia własnej i korzystania z gotowych bibliotek. Wykonujemy bloki obiektów rzeczywistych jak i symboli, w blokach zawieramy atrybuty (możliwość wygodnego wpisywania tekstu np. mogą Państwo przygotować symbol gniazda elektrycznego, a po jego wstawieniu zostaną poproszeni o podanie numeru obwodu elektrycznego) jednocześnie tworzymy bloki, które będą automatycznie dostosowywały się do każdej skali. Wykorzystywanie bloków do sporządzania dokumentacji technicznej.
Szablon - tworzymy szablon z wykorzystaniem elementów, zaprojektowanych w innym pliku w celu uzyskania spójności projektu. Elementy które projektujemy to przede wszystkim style: tekstu, wymiarowania, wielolinii odniesienia oraz tabeli. Ponadto ustawiamy prawidłowe parametry rysunku i tworzymy arkusz wydruku. Przenosimy pomiędzy projektami arkusze wydruku.
Projekty architektoniczno-budowlane - na podstawie przygotowanego szablonu tworzymy od podstaw typowy projekt budowlany w skali 1:50. Wykonując projekt korzystamy z wszelkich metod przyśpieszających jego tworzenie. Korzystamy z wcześniej zaprojektowanych elementów rysunkowych i opisowych.
Praca zespołowa, X-Ref - projekty wykonywane na tym kursie wykonywane są tak jak wykonuje się je w biurach projektowych gdzie nad projektem pracuje kilku branżystów. Każdy projekt podzielony jest odpowiednio na branże i zadania projektowe. A, zatem na bazie pierwszego projektu wykonujemy kolejne rysunki branżowe. To właśnie dzięki tej metodzie, nad projektem pracuje jednocześnie cały zespół.
Przygotowanie do pracy z mapami - szczególnie istotna jest umiejętność przygotowania projektu na mapie rastrowej. Wykonujemy wszystkie typowe czynności wstępne, aby rozpocząć nasz projekt mając w tle optymalnie przygotowaną mapę. Tworzymy typowy projekt na podkładzie rastrowym w skali 1:500 w metrach
Wydruk - Kończymy wykonaniem profesjonalnego wydruku do wielostronicowego PDF, w którym możemy później jeśli zajdzie konieczność (pracując już w Acrobacie) ukrywać warstwy (np. kreskowanie, wymiary itp.)
Następnie rozpoczynamy pracę w przestrzeni 3D. Na początku wykonujemy proste projekty, dzięki którym nabierają Państwo swobody w oglądaniu trójwymiarowych elementów i adaptują wzrok do widzenia przestrzennego. Przy okazji poznają Państwo podstawowe bryły tzw. prymitywy i metody tworzenia własnych brył oraz podstawowe operacje wykonywane w przestrzeni. Ta swoboda i umiejętność sterowaniem układem współrzędnych pozwala na równie łatwe i szybkie projektowanie obiektów 3D.
Następnie przechodzimy do etapu wizualizacji, pracujemy z obszerną biblioteką materiałów wbudowanych jak i tworzymy własne. Na kursie nie uczymy się bardzo tworzenia bardzo skomplikowanych modeli 3D, gdyż te zwykle powstają na etapie projektowania i możemy je otrzymać od producenta za darmo. Jednakże, model który otrzymaliśmy często może zostać wykonany z różnych materiałów, dlatego pokazujemy jak na podstawie tekstur stworzyć materiał, przypisać go do modelu, oświetlić i zrenderować, aby uzyskać fotorealistyczną wizualizację.
“Otrzymałem ofertę pracy polegającą na przygotowywaniu katalogu i produktów, biblioteki CAD. Dotychczas pracowałem na innych programach, ale nowy pracodawca używa AutoCAD-a. Kurs pozwolił mi solidnie się przygotować”
Łukasz“Nasza firma zakupiła nowy sprzęt do produkcji współpracujący z AutoCAD-em. Kurs pozwoli nam przygotowywać dokumentacje 2D, 3D oraz wizualizację produktu”
Olga“Jestem na 5 roku studiów, wszędzie pracodawcy wymagają AutoCAD-a. Jestem bardzo dobrze przygotowany do podjęcia pracy z wykorzystaniem AutoCAD-a ”
MateuszBiuro: 01-710 Warszawa, ul. Włościańska 15 lok.24
Tel. kom.: +48 501 194 700
e-mail: e-mail
Nie wyrażamy zgody, na wykorzystywanie naszych danych do kontaktu w celach marketingowych, promocyjnych itp.